ÖZEL HABER - Mehmet Mücahit CEYLAN

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesinde meydana gelen yangın felaketinde telef olan hayvanların yan ısıra yanıklardan kaynaklı binlerce yaralı hayvan bulunuyor.

Haytap, Diyarbakır’da Hayat Kurtardı4

Yaralı hayvanlar için harekete geçen Haytap, 29 yanık hayvanı satın alarak Osmaniye’deki hayvan çiftliğinde tedavi altın aldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Haytap, kurtarılabilecek başka hayvanlar için çalışmalarını sürdürüldüğünü ifade ederek şunları kaydetti:
“Dün gece kurtarılan 29 yanık yaralı dostumuz bu sabah Haytap emekli hayvanlar çiftliği Osmaniye ye sağ salim giriş yaptılar. Tedavilerine başlandı.
Saha ekibimiz sabahın erken ışıkları ile Mardin Diyarbakır kırsalında arabalarla saha taramasındalar. Veteriner hekimlerimiz de bu süreç içinde kendilerine eşlik ediyorlar.

Haytap, Diyarbakır’da Hayat Kurtardı3

Kurtarılabilecek başka yaralı dostumuz varsa onları da himayemize alacağız.
Yeni görüntüler geldikçe paylaşacağız. Sadece sahadan hayvan kurtarmak yetmiyor bu hayvanları en az on yıl boyunca bakım tedavi süreçleri de bizleri bekliyor. Çok büyük olasılıkla iki üç aya herkes onları unutacak fakat onlar bizlerle yaşamaya devam edecek
STK’ları sadece kriz anında değil normal zamanlarda da destekleyin ki kimseye muhtaç kalmasınlar.”

Muhabir: Mehmet Mücahit CEYLAN