Hayat Haberleri

Hayat haberleri ve güncel Hayat gelişmeleri, Hayat ile ilgili tüm video, Hayat fotoğrafları ve Hayat haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


HABERDE İNSAN

Dünyayı dolaştı, Diyarbakır’dan kopamadı 2013’teki barış sürecinde Türkiye'ye dönen Ermeni sanatçı Udi Yervant, doğduğu yer olan Diyarbakır'da hayatının geri kalanını...

Güncel

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen 4 bin 370 trafik kazasında, 55 kişinin hayatını...

ASAYİŞ

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde, ders sırasında boğazına cisim kaçan öğrenci, öğretmen tarafından uygulanan heimlich manevrası ile kurtarıldı.

Güncel

Mardin'de annesinin mezarında kestiği ağacın altında kalan kişi hayatını kaybetti.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde kadınlar ipek kozasına hayat vererek dekoratif ürünler yapıyor.

Mardin

Mardin’de derste nefes borusuna madeni para kaçan ilkokul öğrencisi Atiye Ö.(10), öğretmen Ferhat Erol’un yaptığı Heimlich manevrasıyla kurtarıldı.

Güncel

e-Devlet’te hangi uygulamalar hayatınızı kolaylaştırabilir? İşte size günlük hayatınızda işinize yarayacak 10 e-Devlet uygulaması ve özellikleri.

Sivas

Sivas’ta yaban hayatı fotoğrafçısı Mustafa Aslan tarafından bir aylık bir süreçte kayıt altına alınan yaban hayatı belgeselleri aratmadı.

Diyarbakır

Sur ilçesinde cam atölyesi açan Songül Dicle, atık şişeleri boncuk yaparak doğaya kazandırıyor.

Diyarbakır

Evsel atıklar ve vatandaşların Dicle Nehri’ni kirletmesi bölgedeki canlı hayatını yok ediyor. Nehirdeki 40 balık türü yok oldu.

ÇEVRE

Erzincan’da Karasu nehrinin birleşmesiyle oluşan, Ortadoğu'nun en uzun akarsuyu Fırat, Türkiye'nin yanı sıra Suriye ve Irak'a da hayat veriyor.

Diyarbakır

Çocuk yaşta evden kaçıp İstanbul’un arka sokaklarında adeta bir suç makinesine dönüştü. 29 yıl hapis yatıp memlekete döndü. Ve...