Halkların Demokratik Partisi (HDP), altı yıldan fazladır Kandıra Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve yine yedi yıldan fazladır Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eş genel başkan Selahattin Demirtaş'a ilişkin "Tüm arkadaşlarımız haksızca zindanda tutulmalarına rağmen bir adım geri atmadan dik duruyorlar" paylaşımında bulundu.

İktidar, 2018 yılında milletvekili seçimlerinde oyların yüzde 11,7’sini alarak Meclis’teki en büyük üçüncü parti konumuna gelen ve davası nedeniyle 14 Mayıs’ta Yeşil Sol listelerinden seçime giren HDP üzerinden muhalefet aleyhine propoganda yürütüyor.

DEMİRTAŞ: KİMSE SİYASİ ŞANTAJ, KİRLİ HESAP YAPMASIN

Yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin ilk turunda muhalefeti ‘terörle ilişkili‘ göstererek bu konuda suçlamalar yöneltmiş; montajlanan görüntüleri sık sık mitinglerinde izletmişti.

Selahattin Demirtaş da, kendisi ve HDP üzerinden muhalefeti hedef gösteren iktidara yüklendi. Demirtaş, "Kimse benim suçsuz yere yattığım hapislik üzerinden siyasi şantaj, kirli hesap yapmasın" demişti.

'CUMHUR İTİFAKI TÜM SUÇLARININ HESABINI VERECEK'

HDP, resmi Twitter hesabı üzerinden iktidarın HDP ve HDP'li isimleri kullanarak yapılan kara propogandaya yönelik tepkiyi dile getiren bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Tutsak arkadaşlarımız üzerinden kirli propaganda yapan Cumhur İtifakı tüm suçlarının hesabını verecek. Demirtaş, Yüksekdağ ve diğer tüm arkadaşlarımız haksızca zindanda tutulmalarına rağmen bir adım geri atmadan dik duruyorlar. İşte bunların tüm korkusu bundandır!" (HABER MERKEZİ)