İstanbul’da Perşembe gününden itibaren etkili olan yağış, etkisini sürdürüyor. Sabah saatlerinden itibaren Avrupa yakası ve boğaz çevresinde kısa aralıklarla etkili olan sağanak, akşam saatlerinde Anadolu yakası ve boğaz çevresinde etkisini artıracak.
 
Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM), İstanbul'da saat 18.00’den itibaren 100 kilogram ve üzeri yağış beklendiğini aktararak, tedbirli olma ve trafiğe çıkmama uyarısı yaptı. AKOM’dan yapılan açıklamada, aşırı yağışa bağlı olarak sel, dere taşkını, su baskını, heyelan, istinat duvarı çökmesi, göllenme, mahsur kalma, ulaşımda aksamalar gibi bazı olumsuzluklara karşı önlemler alınırken, İstanbulluların da mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları, olumsuzluklara karşı tedbirli olması istendi.
 
İstanbul Valiliği de yaptığı açıklamada, kentte yaşayanları uyardı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre; yağışların Cumartesi sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile Tekirdağ’ın doğusunda yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” 
(Haber Merkezi)