Olay, 11 Şubat'ta Sanayi Mahallesi'ndeki bir otomobil bayisinde meydana geldi. 27 AOZ 326 plakalı motosiklet ile gelen maskeli 2 kişi, Kalaşnikof tüfek ile iş yerini tarayarak kaçtı.

Tüfekten çıkan mermiler, iş yerinin camlarına ve önündeki otomobillere isabet etti. İhbarla polis ekiplerin incelemesinde, 46 boş kovan bulundu, iş yeri ile 5 otomobilin de zarar gördüğü belirlendi.

Bu arada saldırı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; motosikletle gelen 2 şüpheliden birinin indiği ve Kalaşnikof tüfek ile iş yerine taradığı görüldü. Mermisi biten saldırganın şarjör değiştirerek, tekrar ateş açmayı sürdürdüğü ve ardından motosiklet ile uzaklaştıkları görüntülerde yer aldı. Kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, şüpheliler Ömer P. ile Mustafa G.'yi operasyonla gözaltına aldı. Gözaltına alınan 2 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Olaya ilişkin yürütülen soruşturmanın ardından iddianame hazırlanarak 2 kişi hakkında Gaziantep 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Sanıklar hakkında ayrı ayrı 'yağma' suçundan 6 yıldan 10 yıla, 'iş ve çalışma hürriyetinin ihlali' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar, 'mala zarar verme' suçundan 4 aydan 3 yıla kadar, 'ateşli silahlar kanununa muhalefet' 5 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istendi. 23 yıla kadar hapis cezası istenen 2 sanık, dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanıklar, görüntülerdeki kişilerin kendileri olmadığını belirterek, suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti, delillerin büyük ölçüde toplanmış olması, suç vasfının sanıklar lehine değişme ihtimali olmaması, sanıkların tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurarak Ömer P. ile Mustafa G.'nin tahliyelerine karar verdi.

Kaynak: DHA