ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA

2 Haziran 2024 tarihinde LGS kapsamında gerçekleştirilen "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, Diyarbakır Gen Koleji öğrencisi Adil Adar Vural,  2024 LGS'de tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye 1'incisi oldu. Gen Koleji öğrencisi Vural'ın büyük başarısı Diyarbakır'da büyük bir sevinç ve gurur kaynağı oldu.


BAŞARISININ SIRRINI AÇIKLADI

Tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye Şampiyonu olan Adil Adar Vural, "Dersleri derste öğrenmeyi, zamanında tekrar yapmayı, mentör öğretmenlerin doğru ödevlendirmelerini, rehber öğretmenin akademik takibi ve yönlendirmesini önemsediğini" ifade etti.

Lgs Türkiye Birincisi Diyarbakır'ı Gururlandırdı3

Ayrıca düzenli kitap okumanın başarısında önemli bir etken olduğunu vurgulayan Vural, "Derslerin sadece okulda öğrenilmediğini, kişisel çalışma ve okuma alışkanlıklarının da başarıda büyük bir rol oynadığını" belirtti.


GEN KOLEJİ MÜDÜRÜ AKYIL'DAN TEŞEKKÜR

Diyarbakır Gen Koleji Ortaokul Müdürü Eyvan Akyıl ise, "Öncelikle Türkiye Şampiyonu olan öğrencimiz Adil Adar Vural'ı kutlayıp, bu süreçte hiç yılmadan emek veren tüm değerli öğretmenlere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Muhabir: Güneş OCAĞA