Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 6 ve 7 Haziran tarihleri arasında Lice, Hani ve Kulp İlçeleri kırsalında Narko-Terör operasyonu gerçekleştirildiği belirtildi.

Kök keneviri ve skunk bitkilerinin ele geçirildiğinin ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:

“Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca 06 Haziran 2024 - 07 Haziran 2024 günü  bölücü terör örgütü ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice, Hani ve Kulp İlçeleri kırsalında icrasına başlanılan Şehit J.Uzm.Çvş. Arda ŞEN Narko-Terör operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.     

1- (2.017.550) kök kenevir bitkisi ve (50.000) kök skunk bitkisi olmak üzere (2.067.550) kenevir bitkisi imha edilmiştir.

2- (41) kilogram toz esrar ve (30) kilogram kubar esrar olmak üzere toplam (71) kilogram esrar maddesi ele geçirilerek muhafaza altına alınmış,

Uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınarak kenevir ve skunk bitkilerinden numune alınmasına müteakip kenevir ve skunk bitkileri yerinde imha edilmiştir.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

Kaynak: BÜLTEN