Diyarbakır'da 2015 yılında öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin eşi ve Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Türkan Elçi'nin CHP'den milletvekili adayı olarak katıldığı seçimler sonrası Meclis'e girdiği kesinleşti. Elçi, "Bunca kötülüğe rağmen elde ettiğimiz başarımız azımsanmamalı .Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, hayal ettiğimiz ve hakkımız olan dünya için yola devam" dedi.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bizzat rozetini taktığı ve İstanbul 3. bölge 3. sıradan aday gösterilen Türkan Elçi, sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

'YÜZDÜK YÜZDÜK, KUYRUĞUNA GELDİK'

'Mücadele' vurgusu yapan Elçi, şu ifadeleri kullandı: "Seçimden sonra dinlenip, dinleyip bir iki kelam edeyim dedim. Uğrunda mücadele ettiğimiz değerlerin az buz şeyler olmadığını unutarak bazılarımızda bir umutsuzluk, bir karamsarlık hali. Oysa hayal ettiğimiz adil, eşit, barışçıl, huzurlu dünya öyle kolay elde edilecek bir dünya değil. İnsanların ölümüne itiraz ettiğimiz bir anda kameraların gözleri önünde öldürüldüğümüz bir ülkede yaşadığımızı unuttuk galiba. Bunca kötülüğe rağmen elde ettiğimiz başarımız azımsanmamalı. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, hayal ettiğimiz ve hakkımız olan dünya için yola devam.

Not: Zorlu hayatım, çıkılan yolculukların yarım bırakılmamasını ve eninde sonunda başaracağımızı bana öğretti. Yola devam."

(HABER MERKEZİ)

turkan elci-1