Meclis Haberleri

Meclis haberleri ve güncel Meclis gelişmeleri, Meclis ile ilgili tüm video, Meclis fotoğrafları ve Meclis haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, Diyarbakır’da İsrail’i protesto için iki işyerinde yapılan gösterileri Meclis gündemine taşıdı.

Diyarbakır

DEM Parti Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, yangın nedeniyle 15 kişinin hayatını kaybettiği Çınar-Mazıdağı’nın ‘Afet Bölgesi’ kapsamına alınmasını istedi.

Politika

Bayram tatili sonrası Meclis yoğun bir gündem ile açılacak. İşte bayram tatili sonrası Meclis gündeminin detayları..

Siyaset

Umre'ye giden 2 bin Diyarbakırlının gözaltına alındıktan sonra sınır dışı edildiği iddiası, Meclis'e taşındı.

Diyarbakır

DEM Parti Milletvekili Serhat Eren, Diyarbakır Tabip Odası’nın gündeme getirdiği çocuk ölümlerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

Diyarbakır

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Kulp İlçesi’ni doğalgaz ile tanıştıracak projenin askıya alınmasını Meclis’e taşıdı.

GÜNDEM

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, her beş yılda bir atanan kayyumlar için meclis araştırılması açılmasını talep etti.

Politika

DEM Parti Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, Lice’de 14 yaşındaki Y.D adlı çocuğa işkence iddiasını Meclis’e taşıdı.

Siyaset

DEM Parti'nin kayyum yolsuzluklarının araştırılması amacıyla verdiği grup önergesinde AK Parti ve DEM Parti grubu arasında tartışma yaşandı.

Siyaset

DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Hakkari’deki kayyum atamasına Meclis’te tepki gösterdi.

Siyaset

Hakkari’deki kayyum ataması sonrası dün yaşanan gerilim bugün de devam etti.

Şanlıurfa

DEM Parti Milletvekili Ömer Öcalan, Şanlıurfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ortaya çıkan milyonluk vurgunu Meclis’e taşıdı.