Her seferinde fiyatı indiren Belediye, arsanın muhammen bedelini 78 milyon 855 bin 400 TL’den, 55 milyon 198 bin 780 TL’ye düşürdü.

Silivri Belediyesi’nin Maliye Hazinesi’nde aldığı,  Değirmenköy’deki arsayı satmak için üçüncü kez Resmi Gazeteye ilan verdi.

D-100 Otoyoluna yakın bir bölgede bulunan 134 ada 4 parsel, yaklaşık 8 bin metrekare büyüklüğünde. Söz konusu arsanın satışı ilgili teklif, geçtiğimiz eylül ayında Silivri Belediye Meclisine sunulmuştu. CHP’li Meclis üyeleri, satılması için 18 teklifin sunulduğunu, 17 teklifi uygun gördüklerini ancak 134 ada 4 parselin satılmamasını, kamunun elinde kalması gerektiğini belirtmişlerdi. CHP’li üyeler Belediyenin ileride arsaya ihtiyaç duyabileceğini, Belediyenin arsa satın almasının kolay olmadığını belirterek özetle şöyle demişti:

“Bu parsel Değirmenköy'ün merkezinde, kalbinde olan bir yer. Kamusal hizmetlerin yerine getirilmesi adına, orada yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılaması adına satışının doğru olmadığını düşünüyoruz. Yöre halkının da bu konuda ciddi bir karşı duruşu var. Bu parselin kamuda kalması hem Silivri'mizin hem de Değirmenköy mahallemizin yararına olacaktır diye düşünüyoruz.”

CHP’li üyelerin ısrarlı karşı çıkışına rağmen satış yetkisi Belediye Meclisi’nden oy çokluğu ile geçmişti.

Editör: Beritan KAYA