Alınan bilgilere göre, ilçeye bağlı Kültür Mahallesi’nde ikamet eden ve Atatürk Ortaokulu’na giden P.A. (14) ve Z.T. (14) isimli iki kız çocuğu, bilinmeyen bir nedenle metruk binada intihar etti. P.A.'nın babası tarafından asılı bir şekilde bulunmasının ardından Varto Emniyet Müdürlüğü ekiplerine haber verildi. Varto Cumhuriyet Savcılığı’nca olay yerinde yapılan incelemelerin ardından cenazeler Muş Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Muş’un Yüreği̇ni̇ Yakan Olay2

 SIRALARI BOŞ KALDI

Karne günü yaşanan olay, Varto Atatürk Ortaokulu’nda mateme neden oldu. Öğrencilerin karneleri sabahın erken saatlerinde sesiz sedasız verilirken 8/A sınıfına giden her iki öğrencinin hem sınıfı hem de sıraları boş kaldı. P.A.’nın cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Varto Cemevi’ne getirilen cenaze, burada kılınan cenaze namazının ardından Varto Mezarlığı’nda defnedildi. Diğer öğrenci Z.T.’nin cenazesi ise Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı İsa köyünde defnedilmek üzere ailesine teslim edildi.

“ÇOK ELİM BİR OLAY YAŞADIK”

P.A.’nın cenazesine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın, “Elim bir olay yaşadık. Cumhuriyet savcımız olayın sebebinin ne olduğunu araştırıyor. Şu an acımız çok büyük, söylenecek bir sözümüz de yok. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA