FUAT BULUT

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bursaspor’un 20 Aralık’ta 2-0 yenildiği Diyarbekirspor müsabakasında çıkan olaylardan sonra flaş bir gelişme yaşandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 5 kırmızı kartın çıktığı müsabaka ile ilgili Bursasporlu 7 futbolcuyu Profesyonel Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk ettikten sonra verilen cezalar açıklandı. PFDK, olaylara karışan takım kaptanı Çağatay Yılmaz'a 7, Bilal Güney, Canberk Yurdakul, Eren Tunalı ve Talha Yakın'a 5'er, Ozan İsmail Koç 2 ve Ertuğrul Kurtuluş'a 1 maç olmak üzere toplam 30 maç men cezası verdi.

KARAKOLLUK OLDULAR

PFDK’nın kararlarında ismi geçmeyen ancak kamera kayıtlarında Diyarbekirsporlu futbolcu Seymen Yağmur’un kafasına yumruk atan Bursasporlu kaleci Deniz Aydın hakkında karakola şikayet yapıldı. Maçtan sonra Diyarbakır’a gelerek Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kafasındaki şişlik nedeniyle rapor alan Seymen Yağmur, karakola giderek Aydın’dan şikayetçi oldu.

“ARKADAN GELİP KAFAMA YUMRUK ATTI”

Yağmur, maç anında yaşadıklarını gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e şöyle anlattı:

“Rakip takımın 10 numaralı oyuncusu Çağatay, bizim yakın arkadaşımız. Daha önce Amedspor’da birlikte oynadık. Maç başlamadan önce ısınma için sahaya çıktığımızda yarım saat kendisiyle sarıldık, şakalaştık. Maçta gerginlik çıkmaması için kimse gaza gelmesin dedik. kendisi de takım kaptanı olduğu için oyunculara sakin oynamalarını rica ettik. Samimi arkadaşımızdı, bize saldıran da ilk o oldu. Buna rağmen Bünyamin gol attıktan sonra bize saldıran ilk kendisi oldu.

Golden sonra kısa süreli gerginlikten sonra Bünyamin ile olan bir pozisyonda çok sert girdi, tekme attı. O an ortalık tam karıştı. Ben de ayırmaya çalıştım. Çünkü herkes Bünyamin’e saldırıyordu. O esnada rakip takımın kalecisi arkadan gelip kafama yumruk attı. Kamera kayıtlarında bunlar var. Kafamda şişlik oluştu. Maçtan sonra baş dönmesi olunca hastaneye gittim ve kendisinden şikayetçi oldum.”

O KALECİDEN ÖZÜR TELEFONU

Alınan bilgiye göre Bursaspor kalecisi Deniz Aydın, önceki gün Seymen Yağmur’un kendisi gibi futbolcu olan abisi Yusuf Yağmur’u arayarak özür dilediği öğrenildi. Aydın’ın, Yağmur’a, “Ben kavgaya karışmadım. O kargaşa esnada isteyerek gidip vurmadım. Bir anlık öfkeydi. Helallik istemek için aradım” dediği öğrenildi.

Editör: Fuat BULUT