HABER - Ali Çekdar KORKMA

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,8 büyüklüğündeki depremin etkilediği Diyarbakır’da 7 bina yıkılırken, 5 bin 500 bina ağır hasar, 2 bin 800 bina orta hasar aldı. Buna karşın ise geçen bir yılda TOKİ tarafından yapımı tamamlanan bin 423 konut için kura çekimi yapıldı.

O Isimden Diyarbakır’daki Konut Krizine Destek Sözü3


İMO BAŞKANI GÜNDEME GETİRDİ

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Eş Başkanı Mahsum Çiya Korkmaz, orta hasarlı binalarında ağır hasarlı kapsamına alınmasıyla yıkılacağını ve kentte 20 binin üzerinde konuta ihtiyaç olacağını belirterek, buna karşı alternatif projelerinin yürütülmediğini ifade etmişti. Korkmaz, ayrıca konut krizine karşı belediyelerin kendi arazilerine ve diğer kurumların hazine arazilerine sosyal konut projeleri yapması önerisinde bulunmuştu.

O Isimden Diyarbakır’daki Konut Krizine Destek Sözü2

 
ÜZEYİROĞLU’NDAN DİYARBAKIR’A KONUT SÖZÜ, AMA BİR ŞARTLA

Haberin yayınlanmasından sonra Üzeyiroğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Üzeyiroğlu’ndan Diyarbakır’daki konut krizine karşı destek geldi. Üzeyiroğlu, Twiter(X) hesabından haberimizi alıntılayarak, “ÜZEYİROĞLU İNŞAAT AŞ olarak 1500 konut projesi yapımı ile destek verebiliriz. Yeter ki yetkililer ciddi olsun” dedi.

Muhabir: Ali Çekdar KORKMA