Yeni anayasa tartışmalarına değinen Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yeni bir anayasa konusunda müzakere başlatmaya 'çok uzak' olduğunu çünkü Erdoğan'ın mevcut anayasaya uymadığını söyledi. Özel, hükümete asgari ücreti yükseltme talebini de tekrar dile getirdi.

“ZAMAN KAYBI OLUR”

Bu hafta Ankara'daki CHP Genel Merkezi'nde demeç veren Özel, "İktidar partisi tarafından anayasa bu kadar çok ihlal ediliyorken yeni bir anayasayı konuşmak zaman kaybı olur" dedi. CHP lideri Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğer iktidar partisi mevcut anayasaya uyarsa, yenisini konuşmaya yaklaşabiliriz. Şu an o noktadan çok uzağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı görüşmeye de değinen Özgür Özel, yerel seçimlerden sonra, siyasi kutuplaşmayı sona erdirmeye yardımcı olması için Erdoğan'la bir araya gelmek istediğini söyledi. Özel, Osman Kavala gibi isimlerin tutukluluğuna işaret ederek, "Eğer Türkiye normalleşecekse, siyasi tutuklular meselesini kendi iç hukuku içinde çözmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi