Bahçeli, Sinan Ateş suikastını soran gazeteciye ‘İşine bak’ dedi

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) bugünkü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısının ardından basın mensupları, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sorular yöneltti.

Bahçeli'ye soru soran gazetecilerden Yıldız Yazıcıoğlu, sorduğu soru nedeniyle Bahçeli'nin korumaları ve partililer tarafından itilerek uzaklaştırıldı.

Yazıcıoğlu, Bahçeli'ye ilk olarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı tartışmalarını sordu. Bahçeli "Beni dinlememişsiniz, o anlaşılıyor," yanıtını verdi.

Yazıcıoğlu, ikinci sorusunda ise 30 Aralık 2022'de Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'i sordu.

Bahçeli, Yazıcıoğlu'na bu kez de "Hadi işine bak," dedi.

Bahçeli'nin yanıtının ardından korumaları ve MHP'liler, Yazıcıoğlu'na fiziksel müdahalede bulunarak uzaklaştırdı.

2019 yılında Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş, İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alarak partiden ayrılanları eleştirmişti.

Ateş, 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteği ile genel başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde çalışmaya başladı.

Ateş, istifasını Twitter'dan şu sözlerle duyurmuştu: "Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, ömür boyu taşıyacağım en kutsal unvan olacaktır. Ülküdaşlarım haklarını helal etsinler. Bu can bu bedende oldukça Liderim Sayın Devlet Bahçeli'nin ve davamın emrinde olacağım." (bianet)

Anahtar Kelimeler:
MHPBahçeliSuikastGazeteci

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol