Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fahrettin Koca’nın yerine Sağlık Bakanlığı’na Kemal Memişoğlu’nu atadı. Memişoğlu, yaklaşık sekiz yıldır İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı. Peki, yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kimdir? Bu yazıda, Memişoğlu’nun kariyeri ve hayatına dair detayları bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu Kimdir 2

KEMAL MEMİŞOĞLU KİMDİR?

Kemal Memişoğlu, 1966 yılında Trabzon’da doğdu ve aslen Rizeli. 58 yaşındaki Memişoğlu, 1990 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kariyerine İstanbul’da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak devam etti.

1999-2000 yıllarında ABD’de Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon Ünitesi’nde çalıştı. Bu dönemde edindiği uluslararası tecrübeler, sağlık yönetimi ve cerrahi alandaki bilgi birikimini artırdı.

2000-2002 yıllarında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistanlık yaptıktan sonra, PTT Hastanesi’ne Başhekim olarak atandı. 1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı.

Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu Kimdir 3

Kemal Memişoğlu, yaklaşık sekiz yıl boyunca İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında, İstanbul’un sağlık altyapısının güçlendirilmesi ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için önemli projelere imza attı.

Kaynak: HABER MERKEZİ