Çalışmaları Dünya’da Referans Oldu

Haber Oya Timuroğlu Boysan 

Güneydoğu Ekspres - TÜRK bilim insanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu’nun çağın hastalığı kanser hakkındaki çalışmaları, dünyanın büyük ilgisini görüyor. Prof. Dr. Asoğlu’nun kalın bağırsak tedavisindeki çalışmaları, dünya da 2 binden fazla referans alırken, rektum kanseri konusundaki çalışması da, Avrupa Cerrahi Derngisi’nde yayımlanarak, dünya tıp tarihi için çok önemli bir adım olarak görülüyor.

Kalın bağırsak kanserlerinin cerrahi tedavisinde uluslararası alanda tanınan Prof. Dr. Oktar Asoğlu’nun bu alandaki çalışmaları, dünya da 2 binden fazla referans aldı. Prof. Dr. Asoğlu’nun rektum kanserinin ameliyatsız tedavi edebileceğini gösteren son çalışması ise, Avrupa Cerrahi Derneği’nin dergisinde yayınlanarak,  dünya tıp tarihinde önemli bir adım olarak görülmektedir.

Türkiye'de ve dünya da gerçekleştirdiği kolorektal ve robotik cerrahi operasyonlarla isminden söz ettiren Kanser Cerrahi Prof. Dr. Oktar Asoğlu, geçtiğimiz günlerde sağlıkta dünyanın en prestijli akreditasyon kurumu olan SRC’den mükemmeliyet akreditasyonu almayı da hak kazandı.

Ulusal televizyonlarda kanser ile ilgili sağlık programlarına katılan, gazete ve dergilerde söyleşileri yayınlanan Prof. Dr. Oktar Asoğlu, kanser cerrahisinde robotik cerrahi ile hastalarına şifa dağıtmaya devam ediyor.

Prof. Dr. Asoğlu’nun, kanser konusundaki bu önemli çalışmaları, Türkiye’de de büyük yankı buluyor. Prof. Dr. Asoğlu’nun, ülkenin her yerinden hastaları bulunuyor.

Hastaları, Prof. Dr. Asoğlu’nun Türkiye için bir şans olduğunu ve onun şifalı ellerinden sağlık bulduklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol