ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olan Bağlar Diş Polikliniği'nin, Urfa Yolu üzerinde bulunan Doğum Hastanesi'nin yanına taşınacağı iddiaları, Bağlar İlçesi'nde oturan vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Diyarbakır'daki Yoksulun Hastanesi Taşınıyor Mu4

 
Kentin en yoksul kesimi olan ilçedeki Selahattin Eyyubi, Şeyh Şamil, Mevlana Halit ve 5 Nisan mahallelerindeki vatandaşların çoğunlukla gittiği Diş Polikliniği'ne günde 650 kişi muayene ve tedavi olmaya gidiyor.


"HASTANE BURADA KALSIN"

Diş Polikliniği'nin taşınması halinde buradaki vatandaşların mağdur olacağını belirten Selahattin Eyyubi Mahallesi Muhtarı Mahsum Aslan, "Bu bölgede oturan vatandaşlar kentin en yoksulları. Vatandaşlar yol parası ödemeden yürüyerek gelip muayene oluyorlar. Taşınması halinde büyük bir mağduriyet yaşanacak. Bazı vatandaşların cebinde yol parası bile yok.

Diyarbakır'daki Yoksulun Hastanesi Taşınıyor Mu5

Biz bu polikliniğin buradan gitmesini istemiyoruz. Araştırmaya bile çoğu zaman araç fazla olmadığı için bir buçuk saatten sonra gidebiliyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz, bu hastaneyi buradan taşımayın. Eğer amaç vatandaşlara hizmet ise, o zaman burada kalması vatandaşların daha çok yararına olacak" dedi.

Diyarbakır'daki Yoksulun Hastanesi Taşınıyor Mu3


YETKİLİLER İDDİALARI YALANLADI

Konuya dair görüştüğümüz Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise, hastanenin taşınacağı iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Muhabir: Güneş OCAĞA