Türkiye ve Balkan Karate Şampiyonu Milli Sporcu Sena Kızılaslan, 21-23 Nisan 2023 tarihleri arasında Sırbistan'nın Cacak kentinde yapılacak olan Golden Belt Karate Turnuvası’nda Türkiye Karate Milli Takım adına mücadele edecek. Milli sporcu Kızılaslan Diyarbakır'dan hiçbir spor kulübü adına değil sadece Diyarbakır için ve Türkiye Karate Milli Takım adına mücadele edeceğini söyledi.

Diyarbakır karate tarihinde üst üste iki kez Avrupa Karate Şampiyonalarin'da temsil eden ilk Milli sporcu ünvanına sahip olan Türkiye ve Balkan Karate şampiyonluğu gibi önemli bir başarıları  Diyarbakır'a kazandıran milli sporcu  Sena Kızılaslan Türkiye Karate Milli Takımı adına Sırbistan'nın cacak kentinde yapılacak olan Golden Belt  Karate Turnuvasında mücadele etmeni büyük gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Türkiye Karate Federasyon Başkanı Aslan Abid Uğuz açıklamasında, Diyarbakır’ın son yıllarda karate sporunda büyük bir atılım gerçekleştirdiğini ve kenti karate sporunda bir merkez il haline dönüştürmeyi düşündüklerini belirterek, "Diyarbakır'ın yanı sıra Gaziantep, Adana, Şanlıurfa ve Van gibi illerimizde son zamanlarda büyük çıkışlar yakalayarak büyük başarılara imza attılar. 11 ilimizi etkisi altına alan ve tüm ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremde hasar gören Karate spor kulüplerimiz oldu. Buradan antrenörler arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerim sunar her zaman Türkiye Karate federasyonu olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim” dedi. (HABER MERKEZİ)