Amedspor yönetiminden HDP'ye ziyaret

Güneydoğu Ekspres- Amedspor'da yeni başkanlığa seçilen Metin Kılavuz ve yönetim kurulu ziyaretlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret eden Amedspor yönetimi bu defa ise HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'yi ziyaret etti. 

Amedspor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz ve Amedspor Yönetim Kurulu Üyesi Dilan Bayoğlu, HDP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek önümüzdeki dönem yürütecekleri kampanyaya destek istedi.

Amedspor, HDP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek destek istedi. Amedspor heyetini HDP Eşgenel Başkanı Sezai Temelli, HDP milletvekilleri İmam Taşçıer, Mensur Işık ile Amedspor Formaları giyen HDP’liler karşıladı. Buluşmada Metin Kılavuz ve Amedspor Yönetim Kurulu üyesi Dilan Bayoğlu’nu HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve Pervin Buldan adına hazırlanmış Amedspor formaları hediye edildi. Buluşmada, Temelli ve Kılavuz şunları söyledi:

Amedspor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, görüşmede yaptığı açıklamalarda bulundu. Amedspor’un hikayesini anlatan Kılavuz, “Bir toplum spor ve sanatla ne kadar ilişkili ise o toplum o kadar daha özgüvenli ve geleceğe sağlam adımlarla yürüyebilir. Amedspor Kulübü’nün şöyle bir hikayesi var. 2014 yılından sonra bu ismi aldıktan sonra gerçekten çok ciddi baskılarla karşılaştı. Halen de bu baskılar devam ediyor. Bize göre sporun dili, kökeni, etnik, inanç farklılıkları olan toplulukları bir araya getiren ve evrensel barışa hizmet sunan etkinlikler bütünüdür. Biz yine devam ediyoruz. Diyoruz ki spor dostluk, barış ve kardeşliktir. İnanın futbol mücadele isteyen bir alan. Şehrimize gelen her takımın kaptanına bizim kaptan çiçek veriyor. Dünyanın hiç bir yerinde böyle örnek yoktur” dedi. 

Kaynak: Gazete Emek

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol