Zafer TÜZÜN - HABER

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarına katılım sağlayan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyeleri, İhtisas Başkanları ve  Bölge Temsil Kurulu Başkanları Sur ilçesinde tarihi Zerzevan konağında yöresel türküler eşliğinde ağırlandı. 

Turizm Temsilcileri Tarihi Sur Ilçesinde Ağırlandı 1

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akyıl Onlarca uygarlığa ev sahipliği yapan Mezopotamya bölgesinde henüz yabancı ziyaretçiler tarafından tam anlamıyla keşfedilmemiş destinasyonların yer aldığını belirterek şöyle konuştu:
"12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihi açısından benzersiz izler taşıyan Mezopotamya’da yapılan kazılarda ortaya çıkan eserlerle tarihin yeniden yazılmasına vesile oluyor. Mezopotamya bölgesi, kültür, inanç ve gastronomi turizmi başta olmak üzere birçok alanında çok ciddi bir potansiyel vadediyor. Bu bakımdan gerek Mezopotamya bölgesindeki gerekse de ülkemizin henüz yeterince keşfedilmemiş diğer destinasyonlarındaki turizm cevherini işleyip ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bu düşünceler ile sizleri ilimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumu belirterek bölge turizmine büyük katkı sağlayacağınıza inanıyorum." 

Turizm Temsilcileri Tarihi Sur Ilçesinde Ağırlandı 1

Muhabir: Zafer TÜZÜN