ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Ali Çekdar KORKMA

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nin Şanlıurfa Caddesi üzerinde bulunan Mega Konutları'nda oturan vatandaşlar, 6 Şubat Maraş merkezli meydana gelen depremler sonrası, binalarının bodrumlarına Şanlıurfa yolundan akıp gelen sel sularının akışını kesmek için 300 bin lira masraf yaparak drenaj sistemi ve izolasyon yaptırdı.

Vatandaş Mağdur3

İzolasyon çalışmasından bir ay sonra DEDAŞ tarafından elektrik kablolarının yer altına alınması için bölgede kazı yapıldı. Kabloların yerleştirme ve çukurların kapatılma işi aylar önce bitmesine rağmen üzeri beton veya asfaltla kapatılmadı.

BAĞLAR BELEDİYESİ’NE ÇAĞRI YAPILDI

Mega Konutları'nın sakinleri, yağmur suları çukurlara dolup sistemlerinin temeline sızdığını söyleyerek, çukurları kapatmayan Bağlar Belediyesi'ne tepki gösterdi. Gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuşan Mega Konutları'nın sakinlerinden Cemal Akaslan, "Çukurlar kapatılması ve kaldırım çalışmaları yapılmaması durumunda, kışın ve ilk bahar boyunca yağacak tüm yağışlar bina temeline sızacak, korozyona sebep olacak ve risk oluşturacaktır. Bağlar Belediyesi’nin acilen çalışma yapması ve suyun caddeden akması için gerekli arkların da düzgün şekilde yerleştirmesi gerekir" dedi.

Vatandaş Mağdur2


Konuyla ilgili görüştüğümüz Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, söz konusu adresin Bağlar Belediyesi sorumluluk alanında olduğunu bildirdi.

Editör: Güneş OCAĞA