ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA

KIZIYLA BİRLİKTE HAYATA TUTUNUYOR

Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki bir gecekonduda insanlık dramı yaşanıyor. 44 yaşındaki Fidan Tekin ve kızı, dondurucu soğukta, pencereleri kırık iki gözlü müstakil bir evde kirada kalıyor. Soğuktan korunmak için pencereler kartonlarla izole edilmiş. Odalara girildiğinde keskin bir rutubet kokusu karşılıyor sizi. Dökük tavanın paslı demirlerinden içeri yağmur suyu damlıyor. Kurulu sobayı yakmak için odun yok, kömür yok. Isınmak için yakacakları tek şey sokaktan topladıkları kağıt ve karton.

Nerede Kaldı Insanlık3

“ÇOCUK YAŞTA EVLENDİRİLDİM”

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres aracılığıyla kendilerine yardım elinin uzatılmasını isteyen Fidan Tekin (44), "11 yaşında istemeden evlendirildim. Sürekli şiddet gördüm. Dayanamadım ve ayrıldım. Ailem kızımı yurda vermem halinde, bana sahip çıkacaklarını söylediler. Ama kızımı bırakmaya yüreğim el vermedi. Önce Bağlar Dörtyol'da bir müstakil ev kiraladım ve tuğla fabrikasında çalışmaya başladım. Kızımı bu şekilde büyüttüm" dedi. 

Nerede Kaldı Insanlık2

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU 

22 yaşındaki kızıyla birlikte yaşadığını dile getiren Tekin, "Her ay Sosyal Yardım'dan aile desteği olarak 850 TL para alıyoruz. Ama bize yetmiyor. Ben bununla nasıl elektrik ve su faturalarımı ödeyeyim. 850 TL ile kızımla geçinemiyoruz. Hayat şartları çok zor olmuş. Lütfen bu kentin önde gelen insanları bizlere yardım eli uzatsın. İş bulamıyoruz, bize iş imkanı sağlasınlar. Ellerinden ne yardım geliyorsa yapsınlar" çağrısında bulundu.

Editör: Güneş OCAĞA