Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşme, siyaset kulislerinde yeni bir dönemin habercisi olarak değerlendiriliyor. Bu önemli görüşme, AK Parti'nin yeni stratejiler geliştirdiği bir döneme işaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonrası siyasette başlayan normalleşme rüzgarı kapsamında 2 Mayıs’ta kendisini AK Parti Genel Merkezi’nde ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini bugün gerçekleştirdi. Erdoğan, 18 yıllık bir aradan sonra ikinci kez CHP Genel Merkezi’nde ağırlandı.

Cumhurbaşkanı’nı CHP Genel Merkezi’nde 12. katta bulunan makamında ağırlandı. Ziyaret için Özel’in makam odasında herhangi bir dekorasyon değişikliğine gidilmedi. Odada aynı hizada ve yan yana bulunan iki tekli koltuğun birinde Özel, diğerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan oturdu.

Görüşmede 2 Mayıs’taki ilk görüşmede olduğu gibi Erdoğan’a Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Özel’e ise emekli büyükelçi İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu bulunan Türk Bayrağı, Özel’in arkasında da CHP bayrağı yer aldı. Erdoğan’ın ziyareti sırasında Genel Merkez’in önündeki bayrak direklerinden birine de Cumhurbaşkanlığı forslu Türk Bayrağı çekildi.

GÜNDEMDEKİ ÖNEMLİ BAŞLIKLAR VAR

Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanı’yla görüşmesinde gündemindeki en önemli başlıklar “emekli maaşı” ve “asgari ücret” ile başta açıklanan çay ve buğday taban fiyatları olmak üzere çiftçilerin sorunları olacak. Özel’in dosyasında Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyum ataması ile Adalet Bakanlığı önünde oturma eylemi yapan Emine Şenyaşar’ın durumu da yer alıyor. Özel, Cumhurbaşkanı eğer konuyu gündeme getirmezse, yeni anayasa konusunu açmayacak.

Kaynak: Haber Merkezi