TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta lider olan Amedspor, son haftalarda peş peşe yaşanan gelişmelerden rahatsız. Yeşil kırmızı takımın en yakın takipçisi olan Kastamonuspor yöneticileri, iki hafta önce TFF’yi ziyaret etmesinden sonra iki gün sonra oynanacak Etimesgut Belediyespor maçına Bursa bölgesinden hakem görevlendirdi. Amedspor yönetimi ve camiasının büyük tepkisine neden olan bu gelişmelere tepkiler devam ederken, TFF’ye bugün ilginç bir ziyaret gerçekleşti. Etimesgut Belediyespor Başkanı Mesut Şahingöz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi ziyaret ederek, o ana ait fotoğrafı sosyal hesaplarından paylaştı.

BAŞKAN ELALDI, TFF BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, sosyal hesaplarından yaptığı paylaşımda, gelişmelerden rahatsız olduklarını ve konuyla ilgili TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüştüğünü duyurdu. Elaldı’nın paylaşımı şöyle: 

“Basına ve Kamuoyuna
Bugün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile uzun soluklu bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. Konuşmada, son haftalarda kamuoyunda konuşulan olumsuzlukları, rahatsızlıklarımızı ve camiamızda oluşan kaygıları dile getirdik. Sayın Büyükekşi, her konuda gerekli hassasiyeti göstereceklerini ifade etti. Kendisiyle hafta içinde görüşüp istişarelerde bulunacağız. Bunun dışında mevcut süreç ve yaşananlarla ilgili konular, gerekli mevki ve mercilere bizzat tarafımdan iletilmiştir. Amedspor sahipsiz değildir!
#Amedspor”

Muhabir: Fuat BULUT