FUAT BULUT – ÖZEL

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta sezonun ilk yarısında 15 hafta boyunca liderliği kimseye kaptırmayan Amedspor, daha sonra aldığı iki mağlubiyet ve beraberliklerle geri sıralara düştü.

Takımda ve taraftar camiasında moral bozukluğuna neden olan bu durum, Amedspor Yönetimi’ni harekete geçirdi. Alınan karar doğrultusunda ilk değişiklik, istifa eden Teknik Direktör Serdar Bozkurt’un yerine Süper Lig deneyimi olan Mesut Bakkal’ın transferi oldu. Deneyimli hoca, ekibiyle birlikte şampiyonluk hesabı yapan yeşil kırmızılı takımın eksikliklerini tespit edip nokta transferler yaptı.

TRANSFERLERDEN SONRA AMEDSPOR FIRTINASI

Bakkal ve ekibinin hazırladığı rapor doğrultusunda takımın bütçesini zorlamasına rağmen deneyimli oyuncular Çekdar Orhan, Mert Çapar, Taşkın Çalış ve Yakal Taylan’ı transfer etti. Verimli geçen Antalya kampı sonrası yeşil sahalarda Amedspor fırtınası esmeye başladı.

4 TRANSFERDEN 8 GOL, 10 ASİST

İkinci sezon oynanan 7 maçta 5 galibiyet ve 2 beraberlikle 17 puan elde eden Amedspor, rakip kaleleri 20 kez havalandırırken, kalesinde 4 gol gördü. Maç fazlasıyla 53 puanla lider durumda olan Amedspor’la ilgili istatistikler, yeni transferlerin takıma olan katkısını da gözler önüne seriyor.

Oynanan 7 maçta Çekdar Orhan, 3 gol, 8 asist, Mert Çapar 2 gol, 2 asist, Yakal Taylan 2 maçta 2 gol, Taşkın Çalış ise 1 gol attı.

Muhabir: FUAT BULUT