Güneş OCAĞA - Veli BALTACI 

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi takımlarından biri olan Amedspor Kadın Takımı’nın kaptanı Ukraynalı Anestessia İlina, gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e özel açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık dört aydır Amedspor Kadın Takımı'nda olduğunu belirten İlina, "Ağustos ayından beri bu takımda mücadele ediyorum. Geçmiş maçlarımız ve son maçımızdan da kötü sonuçlar aldık, fakat şuan çok çalışıyoruz ve konsantrasyonumuz çok iyi. Daha iyi bir seviyeye geleceğiz" dedi

‘DİYARBAKIR GÜZEL BİR ŞEHİR’

Diyarbakır'ın güzel bir şehir olduğunu ifade eden İlina, kentin insanları ve takım oyuncularının da çok iyi ve değerli olduğunu söyledi. Kadınların futbola olan ilgisine de değinen İlina, "Eskiden iyi değildi, fakat şuan baya ilgi var" diye konuştu.

‘KADINLAR GELSİN MAÇLARI İZLESİN’

Kadınların kendi takımlarına daha çok destek olması çağrısı yapan İlina, şunları belirtti: "Biz kadınlardan hep destek istiyoruz, onların da desteklerini esirgemediğini hissediyoruz. Biz sadece 11 kişiyle sahada oynamıyoruz, kadınların desteği hep bizimle. Kadınların gelip maçlarımızı izlemelerini istiyoruz. Özellikle de evdeki maçlarımıza bekliyoruz."

KÜRTÇE ÖĞRENMEYE BAŞLADI

Kürtçeyi öğrenmeye çalıştığına da dikkat çeken İlina, "Rojbaş, çawayî başî ve spas demeyi öğrendim. Ama dört ay sonra daha fazlasını öğreneceğim" dedi.

Editör: Fuat BULUT