Diyarbakır’da uzun yıllar bebek hasreti çeken Deniz ailesi, 35 haftalık olarak dünyaya getirdikleri ikiz bebeklerinden Mihra Deniz, Nekrotizan Enterokolit hastalığı teşhisi ile doğumundan 15 gün ve 1 ay sonra 2 ayrı ameliyatla sağlığına kavuşarak ailesine teslim edildi.

Mihra bebeğin ameliyatını gerçekleştiren Memorial Dicle Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Taner Kamacı, bağırsaklarında delinme olduğunu tespit ettiklerini ve hastalıktan dolayı bağırsaklarının kangren olduğunu söyledi. Yaptıkları ameliyatlarla kangren olan kısmı keserek tedavi ettiklerini ifade eden Dr. Kamacı, Mihra bebeğin anne ve babasının 10 yıllık bebek hasreti sonunda tüp bebekle yoluyla ve 35 haftalık erken doğumla dünyaya geldiğini, diğer kardeşinde herhangi bir sıkıntı meydana gelmediğini ve yoğun bakım sürecini tamamlayıp taburcu olduğunu dile getirdi.

Mihra bebeğin kalın bağırsağında delinme problemi ortaya çıktığını aktaran Dr. Kamacı, şöyle konuştu: "Doğumunun 15’inci gününde 2 kiloyken ameliyata aldık. Bağırsaklarındaki NEK dediğimiz hastalık nedeniyle bağırsakları kangrene gitmişti. Kangrene giden kısmı ameliyatla çıkartıp bağırsağını karnın açtık. Enfeksiyon değerleri çok yüksekti. Yoğun bakım tedavileri ve antibiyotik tedavileri yapıldı. Yaklaşık 2 hafta kadar antibiyotik tedavisiyle enfeksiyonu tedavi edildi. Toparlandıktan sonra da tekrardan 15 gün sonra 2’inci bir ameliyatla tekrardan bağırsağını karnının içine alarak birleştirdik. Normal yoldan beslenmeye ve dışkısını normal yoldan yapmaya başladı. Yoğun bakım tedavileri tamamlandı, bebeğimiz kilosunu aldı. Cerrahi hiçbir işlem gereği kalmayan bebeğimizi sağlıklı bir şekilde evine taburcu edip ailesine teslim ettik. Şu anda sağlık durumu gayet iyi, tam olarak besleniyor, annesini emiyor. Kilosunu alıyor. Bağırsaklarında ya da ameliyatı ile ilgili herhangi bir problemimiz yok.”