Bağlar Belediyesi’ne bağlı ekipler, Bağcılar Mahallesi’nde halkın uzun süredir talep ettiği bakım ve onarım çalışmaları için harekete geçti. Ekipler 14 bin metrekarelik alanda yaşanan sorunları çözmek için kaldırım taşı çalışmasına başlarken, Eş Başkanlar Leyla Ayaz ve Siraç Çelik çalışmayı yerinde inceledi.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde halkın öncelikli talepleri arasında yer alan yol ve kaldırım sorunlarını çözmek için çalışmalarını sürdürüyor.  Bağcılar Mahallesi’nde elektrik hatları için kazılan ancak onarılmayan kaldırımlar, ekipler tarafından onarılıyor.

EKİP SAYISI ARTIRILARAK ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILACAK

Fen İşleri Müdürlüğü, halkın talebi üzerine, 7 aylık bir sorunu çözmek için harekete geçti. Bağcılar Mahallesi 1183 ve 1188 numaralı sokaklarda kaldırımlarda onarım çalışmaları sürerken, tahribatın giderilmesi için yoğun bir çalışma yürütülüyor. Ekip sayısı 8’e çıkarılarak, 14 bin metrekarelik alanda yürütülecek çalışmanın bir ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

EŞ BAŞKANLAR ÇALIŞMAYI YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Eş Başkanları Leyla Ayaz ve Saraç Çelik yerinde bilgi almak ve denetlemek amacıyla, Eş Başkan Yardımcıları Jiyan Aslan ve Reşat Yücel’in de katılımıyla alanda incelemelerde bulundu.

Fen İşleri Müdürü Ulaş Birtane alana ilişkin verileri aktarırken, eş başkanlar emekçilerle görüşerek, hem çalışmaya ilişkin bilgi aldı hem de taleplerini dinledi.

Mühendislerle de kısa bir değerlendirme yapan eş başkanlar, belediye emekçileriyle birlikte kaldırım taşı döşedi.

Bağlar’daki tüm yol ve kaldırım ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalar hızlandırılacak.

Kaynak: BÜLTEN