Bitlis'te öğle saatlerinde çıkan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Beş Minare ile Hüsrevpaşa Mahallelerinde etkili olan şiddetli rüzgar, çatıları uçurdu. Binaların etrafında park halinde bulunan araçların üzerine düşen çatılar, maddi hasara yol açarken, bazı binalar da çatılardan dolayı zarar gördü.

MUŞ’TA FIRTINA ÇATILARI UÇURDU

Muş’ta etkili olan fırtına bazı ev ve iş yerlerinin çatılarını uçurdu. Hürriyet Caddesi’ndeki 12 katlı bir binanın çatısını uçuran fırtına, ağaç ve elektrik direklerini yerinden söktü. Binadan uçan parçalar, biri seyir halindeki 3 araçta maddi hasara neden oldu.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede, AFAD ve itfaiye ekipleri, çatı ve kereste parçaları altında kalan araçları çıkarmak için çalışma başlattı.

Sac parçalarının yaklaşık 400 metre havada uçtuğunu ifade eden Süphan Bağatur isimli vatandaş, “Çatının uçtuğunu gördüm. O an can havliyle eve doğru koştum. Eve geldiğimde çatının bahçeme düştüğünü gördüm. Can kaybı olmaması bizi sevindirdi. Çatı rüzgarın etkisi ile yaklaşık 400 metre uçtu. Çatının düştüğü bahçede kimsenin olmamasından dolayı mutluyuz. Maddi bir kaybımız var. O da önemli değil” dedi.

Kaynak: İHA