Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan ve Bitlis Karate il Temsilciliği tarafından düzenlenen okul sporları Karate Genç A- B Grup Müsabakaları yarı final karşılaşmaları son buldu.

Bitlis ilinde  İlk kez düzenlenen Karate Turnuvasına Bitlis halkından büyük ilgi gördü. Okul sporları Karete Yarı final müsabakalarına toplamda 13 ilden 150 sporcu katıldı.

Katılım sağlayan iller ise şöyle;

Bitlis, Diyarbakır, Antep, Maraş, Elazığ, Batman, Muş, Adıyaman, Igdır, Van, Urfa ve Bingöl olmak üzere toplamda 13 ilden 150 sporcu katıldı.

Türkiye Karate Federasyonunun en genç ve sayılı kadın temsilcileri arasında yer alan Ayşe Meryem Yazar, “Bitlis, karatede ilk defa böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 13 ilden 150 sporcunun katılım sağladığı müsabakalar birbirinden heyecanlı anlara sahne oldu, maçların çekişmeli ve kaliteli anları görülmeye değerdi. Bitlisli minik karatecilerin ve ailelerinin de müsabakalara seyirci olarak katılmaları ve müsabakaları ilgiyle takip etmeleri de dikkatlerden kaçmadı” dedi. (HABER MERKEZİ)