ÖZEL HABER - Ali Çekdar KORKMA

Vatandaşları 14 liraya değil şuanda 5 liraya taşıdıklarını iddia eden, bir özel halk otobüsü şofürü,” Giderlerimiz çok,  fazla abonman kartlar bizi zarara sokuyor. Günde 80 kişi abonman kart ile binse 2000 lira yapıyor biz bunu kazanamıyoruz. Araçların vergileri, sigortaları, araç cezaları ve yakıt giderleri gibi nedenlerden kaynaklı zam istiyoruz.

Diyarbakır’da Ulaşım Krizi Büyüyor44

Bu giderleri göz önüne aldığımızda kişi başı sadece 5 lira bizim cebimizde kalıyor. Gün sonu hesap yaptığımda 700 lira ile 900 lira arası bir ücret elimde kalıyor. Taksi şoförleri bile günlük en az 1200 lira para kazanıyor. Vatandaş ile şoför arkadaşlar karşı karşıya geliyor bundan kaynaklı sürekli stres halindeyiz” dedi.

Diyarbakır’da Ulaşım Krizi Büyüyor33

“BELEDİYEDEN DESTEK ALAMIYORUZ”

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Pervane ise yaşanan krizle ilgili daha önce, “Ekonomik krizin ne boyutta olduğunu biliyoruz. Biz kentte hizmet veriyoruz. Fakat abonman kart belediye tarafından sırtımıza yük olarak bindirilmiş. Bu ekonomik krizde kentin bir ucundan diğer ucuna abonman kartlarla 1 liraya gidilmesi mümkün değildir” diye açıklamada bulunmuştu.

Muhabir: Ali Çekdar KORKMA