ÖZEL HABER - Faruk BALIKÇI

2 yıl önce transfer olduğu Bodrumspor'da şampiyonluk yaşayarak 1.lig'e yükselmesinde katkısı olan Diyarbakırlı Burhan Eşer, bu sezonda Hocalık yaptığı Bodrumspor ile birlikte Süper Lig'e yükseldi.

Burhan Eşer, gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e Bodrumspor'da şampiyonluğu ve yetiştiği Diyarbakırla ilgili neler hissettiğini anlattı. 
Eşer, iki yıl önce Bodrumspor'a transfer olduktan sonra şampiyonluk yaşadığını ifade ederek, "Bu yıl futbolu bırakınca Bodrumspordan 'Kulüp Hocası' olarak teklif geldi. Yani ileride kulübü emanet edeceği bir projedir.

Bodrumspor’u Şampiyon Yapan Hoca3

Bu görevi kabul ederek göreve başladım.Ayrıca, yardımcı antrenörlük yaptım.  Ve ilk sene de şampiyonluk yaşayarak süper lige yükseldik.  Bu yılda süper ligde devam edeceğim. Hedefim Teknik Direktörlük. Bunun içinde eğitim kurslarına gidiyorum" dedi.

MEMLEKETİMDE TAKIM ÇALİŞTIRMAK İSTERİM

Burhan Eşer, Diyarbakır Merkez Yenişehir Belediyespor'da futbola başladığını ve uzun yıllar Diyarbakırspor'da top oynadığını belirterek, " Amedspor'u takip ediyorum. Üst lige çıkması bizi mutlu etti. Orada 4 futbolcu takım arkadaşım vardı. Onlarla görüşüyorum. Sonuçta bizim kulübümüzdür. Benim memleketimdir. Ne zaman ihtiyaç duyulursa elimizden ne gelirse yardım ederiz.

Bodrumspor’u Şampiyon Yapan Hoca4

Teknik Direktör olursam bir gün memleketime gelip takım çalıştırmak isterim.  Ben orada futbol oynadım.  Gençlerbirliği'ne transfer olurken Diyarbakırspor'a tarihinde en çok para kazandıran futbolcuyum.  Bir gün nasip olursa Diyarbakır'da Teknik Direktörlük yapmak isterim" diye konuştu.

Muhabir: Faruk BALIKÇI