Güneş OCAĞA/ÖZEL HABER
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü mezunları, zorlu eğitimlerinin ardından atanamamaktan şikayetçiler. Gazetemiz Güneydoğu Ekspres aracılığıyla İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslenen Nurhan Oruç, 2023- 2024 yılları arasında 112 Acil Çağrı Merkezleri’ne yapılacak alımların biran önce yapılmasını talep etti.

Çağrı Merkezi Bölümü mezunlarının 2 yıldır atanamadığına dikkat çeken Oruç, “14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimler öncesi dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölümümüze dair atamaların olacağını duyurmuştu. Daha sonra ülkemizi sarsan bir deprem felaketi yaşadık ve hemen ardından da seçimler gerçekleşti ve alımlar yapılmadı. Seçimlerden sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya oldu.
Çağrı Merkezi Hizmetleri mezunları atanmak istiyor
Çağrı merkezi bölümü İçişleri Bakanlığı’na bağlı. 2023- 2024 yılları arasında atamaların yapılması gerek. Bakan Yerlikaya da mülakatla alım yapıyor. Atamaların yarısı bu bölümden mezun olanlardan oluşuyor, yarısı da diğerlerinden yapılıyor.

Ama maalesef ki sistem böyle işlediği için puanı az olanlar puanı yüksek olanlardan daha çok atanıyor. 82 puan aldım ama atanamıyorum. Buradan Sayın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya sesleniyoruz; eğer alımlar olacaksa bizim bölümden yapılsın. Biran önce atamaların yapılmasını istiyoruz. Mezun olduğumuz bölümlerde çalışacağımıza her birimiz ya farklı alanlarda çalışıyoruz ya da işsiziz. Sesimizi duyun” dedi.