Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar’da seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Özel’e Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ile Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı ve CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal eşlik etti.

Köksal, burada yaptığı konuşmada, “Belediye başkanı olarak seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç, bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AKP'nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardından pazarlık yaparlar” diye konuştu.

ÖZEL “SÜRÇÜ LİSAN” DEDİ

Köksal'ın bu ifadeleri sosyal medyada da gündem oldu. Köksal’ın açıklamalarına ilişkin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den açıklama getirdi. Özel, Uşak'ta düzenlediği mitingde konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Demin Afyon’dan geldim ve Burcu Başkan’dan da selam getirdim.

Bu sırada Afyon’da konuşurken belediyenin kapılarını ardına kadar açacağız diye söylerken orada bir küçük sürçü lisan oldu, ‘aman başkanım sen düzelt’ dedi. Afyon belediyesinin de, Uşak belediyesinin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, tüm Uşak ve Afyonlulara açıktır” dedi.

KÖKSAL’DAN YANIT: SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Gazeteci Barış Yarkadaş, Köksal'ın "sürçülisan" açıklamasını reddettiğini söyledi. Özel'in sözlerini hatırlatan Yarkadaş, Köksal'ın kendisine "tam tersini söylediğini" söyledi. Yarkadaş, "Burcu Köksal bana telefonda 'Ben Belediye Başkanı seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'ni DEM Partlilerle yönetmeyeceğim. Bir dil sürçmesi sonucu değil, verdiğim söz üzerine konuştum. Ben bu sözü ilk günden beri verdim. Bu sözümün de arkasındayım' dedi" diye konuştu.

TANRUKULU’NDAN GÖNDERME

Bu arada CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, tartışmaların yaşandığı saatlerde “Sevgili dostlarım, zor zamanlardan geçiyoruz; sizlerden ricam sadece sakin olmamız... Soran ve yazan herkese çok sevgiler ve iyi geceler diliyorum…” paylaşımını yaparak, Köksal’a üstü kapalı göndermede bulundu.

Muhabir: Fuat BULUT