Kışanak, adaylık mesajında "Diyarbakır’dan Ankara’ya, Ankara’dan Türkiye’nin dört bir yanına toplumsal ve barış köprüleri kurmak için yola çıkıyoruz" dedi.

14 kentte gösterilecek belediye eş başkan adaylarını açıklayan DEM Parti'nin Ankara için belirlediği isimler daha önce İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanlığı yapan Öztürk Türkdoğan ile tutuklu Kürt siyasetçi Gültan Kışanak oldu.

8 yıldır Kandıra Cezaevi'nde tutuklu bulunan Amed Büyükşehir Belediye eski Eş Başkanı Gültan Kışanak, aday olarak gösterilmesine ilişkin avukatları aracılığı ile mesaj gönderdi.

Dem Parti Ankara Adayı Kışanak’tan Mesaj Geldi2


Kışanak’ın mesajı şöyle:

"Değerli Halklarımız, Partimizin Ankara Büyükşehir Belediye Eş Başkan adaylığı önerisini, sizlere duyduğum sorumluluğun bir gereği olarak kabul ettiğimi belirtmek istiyorum.

Dem Parti Ankara Adayı Kışanak’tan Mesaj Geldi3

Başta Kürt sorunu ve kadın özgürlük sorunu olmak üzere sorunlarımızı kaynağında, Ankara’da tartışmak konuşmak gerekiyordu. Diyarbakır’dan Ankara’ya, Ankara’dan Türkiye’nin dört bir yanına toplumsal barış köprüleri kurmak için yola çıkıyoruz. 

Sizleri; barışa, demokrasiye ve özgürlüğe inanan herkesi bu mücadelede inisiyatif almaya davet ediyor, şimdiden başarılar diliyorum."

Kaynak: HABER MERKEZİ