Güneş OCAĞA/ÖZEL HABER

Diyarbakırlı inşaat işçisi 26 yaşındaki Veysel Özkan, geçen yıl meydana gelen deprem sonrası yıkıma uğrayan Maraş'ta deprem konutlarının çatısını yaptığı esnada yuvada bulduğu güvercini sahiplendi ve kendisiyle Diyarbakır'a getirdi.

Taaaa (15)-1

DEPREMZEDE N ŞİMDİ ÇOK MUTLU

Güvercinle olan hikayesini gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e anlatan Özkan, "Ben inşaat işçisiyim. Dönem dönem farklı illere gidip inşaatlarda çalışıyorum. Bilindiği gibi geçen yıl Maraş merkezli bir deprem meydana geldi. Depremzedeler için Maraş'ta yapılan konutların inşaatlarında çalıştım. Orada bir kümes vardı ve içinde yeni doğmuş iki tane güvercin vardı. Ben bir tanesini aldım ve adını da Harman koydum. Harman'ın kardeşi de kümeste kaldı, ertesi gün yağmur yağdı ve sel oluştu. Selde Harman'ın kardeşi ne yazık ki öldü. Eğer Harman'ı almasaydım o da ölecekti. O yüzden Harman çok şanslı" dedi.

HARMAN'I MAMA VE BALIK YAĞIYLA BESLEDİ

Harman'ı balık yağı ve şırıngayla beslediğini belirten Özkan, şunları söyledi: "Ben Harman'ı kümesten alırken, gözleri kapalıydı. Durumu çok iyi değildi. Harman'ı mama, şırınga ve balık yağıyla besledim. Harman'ı sağlıklı bir güvercin haline getirdim. Onu çok seviyorum. Yanımdan hiç ayırmıyorum. İnşaat işçisiyim, hangi memlekete gitsem Harman’ı da yanımda götürüyorum. Herkese buradan sesleniyorum, hayvanlar da bizler gibi canlıdırlar. Lütfen onlara sahip çıkalım ve zarar vermeyelim."

Muhabir: GÜNEŞ OCAĞA