Perşembe günü AK Parti Genel Merkezi’nde Erdoğan ve Özel’in yaptığı görüşme sonrası iktidar kanadında gerçekleşen ikinci kritik buluşma başladı.

Özgür Özel görüşmeye Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve Gökhan Günaydın ile birlikte geldi. Ancak görüşme odasına yalnızca Özel’in alınması dikkati çekti. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve Sermet Atay da CHP’li Başarır ve Günaydın’a dışarıda eşlik etti.

MHP lideri, Özel görüşmesi öncesinde partisinin grup toplantısında nabzı yüksek bir konuşma gerçekleştirdi. CHP’ye yüklenen Bahçeli, Özel'in Avrupa temaslarının ardından yaptığı, "Saati soruyorsun, Osman Kavala’yı çıkar" diyorlar sözlerine “Saati merak ederse bana sorabilir" diye yanıt verdi. MHP lideri, konuşmasında eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP’ye gelen eleştirilere de sert bir dille yanıt vermiş; “Mezkur iddianame ile ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır. Hatta şahit olarak dinlenmek isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır. Bakalım hukuki süreç Ankara'da mı bitecek Pensilvanya'ya mı dayanacak, hodri meydan” sözlerini kaydetti.

Bahçeli'nin sert çıkışlarının ardından gözler toplantıya çevrildi, Özel’in hangi taleplerde bulunacağı merak ediliyor. CHP MYK’nın ardından partili kurmaylar, AKP’de gerçekleşen görüşmenin bir benzerinin Bahçeli ile gerçekleştirileceğini söylemişti. Bu doğrulta Sinan Ateş cinayetinin de Osman Kavala’nın tutukluluğunun da konuşulması bekleniyor.

Özel, Bahçeli görüşmesinin ardından partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunacak.

Kaynak: ANKA