Bağlar Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Bağ Evi’nde halk oyunları eğitimi alan çocuk ekibi, bölge yarışmasında şampiyonluk elde etti.

Bağ Evi’nde Ahmet Erdem ve Necat Muzafferoğlu tarafından eğitim alan halk oyunları ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyon Kulüpler Arası Bölge Şampiyonası’nda iki dalda kupa kazandı.

Bağlar Şampiyon1

30 Haziran’da Diyarbakır’da düzenlenen yarışmada, Minikler Geleneksel Düzenlemeli ve Minikler Geleneksel Düzenlemesiz dallarında birincilik elde eden çocuklar, Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Leyla Ayaz ve Siraç Çelik’in konuğu oldu.

Belediye hizmet binası bahçesinde çocukları karşılayan Eş Başkanlar, tek tek selamlaşarak, halk oyunları topluluğunu tebrik etti.

Bağlar Şampiyon2

Minik şampiyonlar da birincilik elde ettikleri Diyarbakır’a ait oyunlardan birini sahneledi. Büyük ilgi gören çocuk halk oyunları ekibini, Ayaz ve Çelik’in yanı sıra Eş Başkan Yardımcısı Jiyan Aslan, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Derya Berktaş Açmaz ve müdürlüğün yetkilileri, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, Bağ Evi emekçileri ve hizmet binasındaki emekçiler izledi.

Çocukların gösterisinin ardından Eş Başkanlar Ayaz ve Çelik çocuklarla halay çekti, başarılarının devamını dileyerek, hediyelerini verdi.

Kaynak: BÜLTEN