ÖZEL HABER - Faruk BALIKÇI

Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 4 kadın aday adaylığı için başvuruda bulundu. Aday adaylarından Çevre Mühendisi Livya Artemis Yavuz, hizmet alanında boşluklar hissettiği için başvuru yaptığını belirterek, “Hizmet anlamında mühendisler teknik alanda iyi hizmet eder.

Çevre mühendisliği belediye ile ilgilidir. Mesleğimin yakın olması ve bilgilerimi uygulamak için aday adayı oldum” dedi.

“Diyarbakır Betonlaştı, Nefes Almaya Ihtiyacı Var”2


“GENÇLERİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İSTEDİM”

İlk kez siyasete girdiğini, yanlışlıkları ve boşlukları gördüğünü dile getiren Yavuz, “Gençlerinde uzak durmamasını ve onların dikkatini çekmek istedim. Yollar, parklar yapılıyor. Biz o yolların yanlış yapıldığının farkında değiliz. Betona çok alıştık. Birazcık nefes almaya ihtiyacımız var” dedi.

“Diyarbakır Betonlaştı, Nefes Almaya Ihtiyacı Var”3


“BETONLAŞMA İNSANLARI STRESE SOKUYOR”

Geçen yıl aşırı yağışlar nedeniyle bir çok aracın sular içinde kaldığını ifade eden Yavuz, şunları söyledi:
“Normalde parkların ve yolların doğayla uyumlu yapılması gerekir. Biz doğayla uyumlu yapsaydık o seli yaşamazdık. Yağmur bahçeleri yapılmalı sele karşı. Maalesef dümdüz betonlaşma var. Buda insanları strese sokuyor. Vatandaşın psikolojik sağlığını da etkiliyor. Madem bütçe ayırıyorsunuz yaptığınız işi doğru yapmalısınız. Projeyi günlük değil ileriye dönük 100 yıllık düşünülmelidir. Biz yapacağımız her hizmeti kısa vadeli değil uzun vadeli olarak düşünmeliyiz.”

Editör: Faruk BALIKÇI