Büyükşehir Belediyesi, kentin 2025-2029 Stratejik Planı’nı hazırlamak amacıyla “Geleceğimizi birlikte planlıyoruz” sloganıyla ‘Halk Günleri’ düzenlemeye başladı. Belediye hizmet binası önünde açılan 9 ayrı stantta, DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Sağlık İşleri, İmar ve Şehircilik, Çevre Koruma ve Kontrol, Gençlik ve Spor Hizmetleri ile Ulaşım ve Sosyal Hizmetler daire başkanlıkları yetkilileri yurttaşların talep ve önerilerini dinlemeye başladı.

Hafta boyunca açık kalacak stantlarda, yurttaşlarla yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriliyor. Yurttaşlar, Stratejik Plana ilişkin formları doldurarak talep ve önerilerini dile getiriyor.  Okuma yazma bilmeyen yurttaşların sorunları ve çözüm önerileri ise dinlenerek not ediliyor.

5 yıllık Stratejik Plan hazırlanacak

Büyükşehir Belediyesi, 2025-2029 Stratejik Planının hazırlığına 6-12 Haziran tarihleri arasında 17 ilçenin muhtarlarıyla ayrı ayrı yapılan toplantılarla başladı. Ardından Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü, kentin çeşitli noktalarında stantlar açarak halkın beklentilerini sordu. Belediye hizmet binası önündeki Halk Günlerinin ardından Stratejik Plan hazırlığı, sivil toplum örgütleri, belediye eş başkanları ve meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla devam edecek. Yapılacak çalışmalar sonucu toplanacak öneri ve talepler üzerinden 5 yıllık Stratejik Plan hazırlanacak.

Kaynak: Haber Merkezi