TSKB, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilde eğitimde fırsat eşitliğine ve kalıcı iyileşmeye destek olmak amacıyla başlattığı "11 İlde 11 kütüphane Projesi" kapsamında, zenginleştirilmiş okul kütüphanesini (Z-kütüphane) Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki Koru Ortaokulu'nda hizmete açtı.

Koru Ortaokulu'na kazandırılan kütüphanenin yapımında katkı koyan herkes teşekkür eden Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sabır, “Katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Bugün nitelikli kalkınma ve sürdürülebilir gelecek vizyonuyla çalışmalarını yürüten Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın depremden etkilenen illerde eğitimde fırsat eşitliğine ve kalıcı iyileşmeye destek olmak amacıyla başlattığı '11 İlde 11 Kütüphane Projesi' kapsamında okulumuzda kurduğu zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışını yapmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kütüphanenin açılmasıyla köy ortamında okuyan öğrenciler, çok sayıda kitapla bulaşma imkanı bulacak ve bu sayede ihtiyaç duydukları bilgiye kolayca erişebilecek. Açılış sonrası katılımcılar, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte anı fotoğrafı çekildi.

Kaynak: İHA