Güneş OCAĞA/ÖZEL HABER

Diyarbakır'da Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kadınlar, bayramda daha temiz ve şık görünmek için güzellik merkezlerine akın ediyorlar. Kentte bulunan güzellik merkezleri, müşterilerini mağdur etmemek için gece saat 01.00'a kadar hizmet veriyorlar.

KADINLAR EN ÇOK HANGİ İŞLEMLERİ YAPIYOR

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuşan alanında uzman Estetisyen Gül Bektaş, çok yoğun olduklarını belirtti. Bektaş, "Genelde kadınlar kuaför işlemlerine bayrama son 6 gün kala başlıyor.  Önümüzde bir tatil süreci var, tatile temiz gidebilmek için genelde lazer işlemleri, cilt bakımına geliyorlar ve en çok da ipek kirpik istiyorlar. Belli işlemlerde erkek danışanlarımıza da hizmet veriyoruz" dedi.

Diyarbakır'da Güzellik Merkezlerinde Bayram Yoğunluğu 2

GECE GEÇ SAATLERİNE KADAR AÇIKLAR

Gece geç saatlere kadar işletmesinin açık olduğunu kaydeden Bektaş, "Gündüz bayram temizliği ve çalışma derken, kadınlar kuaförlere pek gelemiyorlar. Dolayısıyla akşam saatlerinde geliyorlar. Ben de danışanlarımın mağdur olmaması için gece geç saatlere kadar işletmemi açık bırakıyorum. Diyarbakır'da hemen hemen bütün merkezler öyle" diye konuştu.

BAYRAM KAMPANYASI BAŞLATTI

Bayramdan dolayı kampanya başlattıklarını da söylen Bektaş, "Cilt bakımını 600'den 300'e indirdim. Tüm vücut lazer 800'den 600'e indirdim. Dermapeni 2 binden bin TL'ye indirdim. Ağdanın fiyatı normalde lazerden daha yüksektir 800'den 500'e indirdim. Güzellik sektörü kadınların vazgeçilmezi. Kadınlar güzel görünmek için  hiç bir şey almasalar da mutlaka güzellik merkezine gelirler" dedi.

Muhabir: GÜNEŞ OCAĞA