Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında hizmetlerine bir yenisini ekledi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Türkiye’nin farklı illerinden gelip kentteki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarına misafirhanede berber hizmeti sunacak. Salı, çarşamba, perşembe günleri 08:00 -15:00 saatleri arasında misafirhanede ayrılan bölümde berber hizmeti verilecek. Şırnak’tan kente gelen hasta yakınlarından Mustafa Gören, misafirhanede verilen hizmetlerin kaliteli olduğunu söyledi.

Whatsapp Image 2024 02 05 At 12.24.59

BİR YILDA 110 BİN KİŞİYE HİZMET VERDİ

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet yürüten merkez, 136 oda 391 yatak kapasitesi ile Türkiye’deki mevcut örnekleri arasında en fazla kontenjanı olan misafirhane olma özelliği taşıyor.

Çevre il ve ilçelerden tedavi için kente gelen ve kalacak yeri olmayanların ücretsiz kalabildiği misafirhanede son bir yılda 110 bin kişi ağırlandı. Otel konforunda hizmet verilen misafirhanede her gün kahvaltı, akşam yemeği, tüm odalarda kesintisiz sıcak su, wifi, televizyon, buzdolabı, düzenli değişen kişisel temizlik ürünleri ile hijyenik bir konaklama ortamı sağlanıyor. Özel çalışma odaları, ütü odası, çamaşırhane, revir, kafeteryanın bulunduğu misafirhanede tüm hizmetler ücretsiz veriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ