İlk Haberleri

İlk haberleri ve güncel İlk gelişmeleri, İlk ile ilgili tüm video, İlk fotoğrafları ve İlk haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Diyarbakır’ın Eğil Belediyesi, ‘Gemi Sevk ve İdare Belgesi Kursu’ açıyor. Kurs, İskenderun Liman Başkanlığı ortaklığıyla düzenlenecek.

Spor

TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan Amedspor’da ilk transfer Adama Traore 2 Milyon Euro’luk bedeli ile ligin en değerli beşinci...

Kültür - Sanat

Diyarbakır'da sinema kültürünün başlangıcı, şehrin tarihi ve kültürel mirasına yeni boyut kazandırdı. Peki, kentte ilk sinema nerede ve ne zaman...

Ekonomi

Yılın ilk 5 ayında 17 bin 716 şirket kepenk indirmek zorunda kaldı.

Diyarbakır

Kocaeli Kartepe'de kampa giren Amedspor ilk sınavını verecek. Amedspor Kuveyt Premierde oynayan Kuwait SC ile hazırlık maçı yapacak.

Diyarbakır

Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesi, önemli bir ilke imza atarak, Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitliği Şartı’nı imzaladı.

Batman

Batman Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında “60 + Tazelenme Üniversitesi” Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da , “Geleceğimizi Birlikte Planlıyoruz” sloganı ile halk günleri düzenlenecek.

Kültür - Sanat

Kürt edebiyatının bilinen ilk şairleri, 10. yüzyıldan başlayarak Kürt kültürünün edebi mirasını şekillendirmiştir.

Diyarbakır

Dicle Elektrik, enerji dağıtımında kayıp-kaçak oranlarını azaltmak amacıyla özel bir ölçüm ve haberleşme cihazı projesini başarıyla tamamladı.

Tunceli

Tunceli’de 8 yıl önce tespit edilen kurbağa alt türü ‘Neurergus Strauchii Munzurensis’in bir alt türü daha görüntülendi.

Diyarbakır, sadece surları ve tarihi yapılarıyla değil, aynı zamanda ilk fethiyle de dikkat çeken bir şehirdir. Peki, Diyarbakır’ı ilk kim...