HABER - Güneş OCAĞA

Diyarbakır Dicle Üniversitesi öğrencileri, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek hayvanların ihtiyaçlarını gidermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Hayvanseverler Topluluğu"nu kurmaya hazırlanıyor.


Topluluk, başta Dicle Üniversitesi Kampüsü'ndeki hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve korunması konusunda faaliyet gösterecek ve şehrin dört bir yanındaki hayvanlara destek sağlamak için çeşitli projeler gerçekleştirecek.

Diyarbakır'da Hayvanlar Için Yeni Bir Oluşum2


OLUŞUMUN AMACINI ANLATTTI

Hayvanseverler Topluluğu'nun kurucularından  Eczacılık Fakültesi öğrencisi Elif Boğa topluluğun amaçları hakkında şunları söyledi: "Hayvanseverler Topluluğu olarak, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek  ve toplumda hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz. Hayvanlarla bir arada yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Her sorunda barınağa teslim etmek kalıcı bir çözüm sağlamaz ki barınakların da belli bir kapasitesi var .  Amacımız, sadece hayvanlara yardım etmekle kalmayıp aynı zamanda insanları da bu konuda bilinçlendirmek ve toplumun genelinde daha insancıl bir yaklaşım oluşturmaktır.  Bu konuda desteğini esirgemeyen  Şube Müdürü Sevgi Ekmekçiler’e teşekkür ediyoruz."


DÜZENLİ OLARAK MAMA BIRAKILACAK 

Boğa, "Bu topluluk, Dicle Üniversitesi öğrencilerinin topluma ve hayvanlara sağladığı değeri ve toplumsal sorumluluk bilincini vurgulamak adına önemli bir adımdır. Sokak hayvanlarının korunması ve refahı konusunda yapılan bu tür inisiyatifler, toplumun genel refahı için de önemli bir katkı sağlayacaktır" dedi.

Boğa son olarak şunları söyledi: "Topluluk, kampüsteki hayvanların beslenmesi için düzenli olarak mama dağıtımı yapacak , kısırlaştırma kampanyaları düzenleyecek ve hayvan sevgisi ve bakımı konusunda bilgilendirme etkinlikleri düzenleyecektir. Hayvanseverler Topluluğu'na katılmak isteyen öğrencilerin, sosyal medya  hesapları üzerinden iletişime geçebilecek."

Muhabir: Güneş OCAĞA