CEGA’dan Ferit Aslan’ın haberine göre Diyarbakır’da seçimlerden sonra belediyelerde görevin devir alınması ile yeni yönetimler kuruluyor. Yenişehir Belediyesinde kayyım döneminin 2 başkan yardımcısı görevden alındı, yerlerine meclisten 3 başkan yardımcısı seçildi.

2 YARDIMCI GÖREVDEN ALINDI, 3 YENİ BAŞKAN YARDIMCISI SEÇİLDİ

Diyarbakır merkez ilçelerinde DEM Partili başkanların görev başlaması ile belediyelerin yeni yönetimleri de şekillenmeye başladı. Merkez Yenişehir Belediyesinde kayyım döneminde başkan yardımcısı olan Remzi Tekin ve Mustafa Temel, yeni yönetim tarafından başkan yardımcıları kadroları alındı.

Yenişehir belediyesinin yapılan ilk meclis toplantısında ise, eş başkan Mehmet Ergün, Heval Demiralp ve Ziya Gökalp belediye başkan yardımcısı seçildi.

MART’TA İŞE ALINANLAR İŞTEN ÇIKARILDI

Yenişehir Belediyesinde yeni yönetim, seçimden bir gün önce Cumartesi günü kayyım tarafından işe alındığı tespit edilen 3 kişinin de aralarında olduğu 6 kişinin işine son verildi.

Belediye eş başkanı Mehmet Ergün, hiç bir çalışanı işten etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Seçimden bir gün önce hem de tatil gününde kayyım tarafından işe alınan 3 kişiyi tabi ki işten çıkaracağız. İncelemelerimiz sürüyor. Biz çalışan ve görevini yapan insanları işlerinden etmeyeceğiz. Usulsüz ve yasaya aykırı işe alınanları inceleyeceğiz” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ