ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Ali Çekdar KORKMA

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi'nde bulunan Talaytepe Mahallesi'nde bu yıl faaliyete geçen Profesör Dr. Aziz Sancar İlokulu'nun giderilmeyen fiziki eksiklikleri ve çamurlu yol sorunu veliler isyan ettirdi.

Diyarbakır'da Okul Yolu Çamur Deryası!2

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuşan veliler, "Maliye 2 konutları civarında oturan herkes çocuklarını Profesör Dr. Aziz Sancar İlkokulu'na gönderiyor. Bu yıl açılan okulun eksiklikleri bir türlü giderilmiyor. Okulun önü çamur deryası, bir türlü okul yolu yapılmıyor. Okulun kapısında görevli de yok. İçeri başıboş köpekler giriyor, çocuklarımızın çan güvenliği yok. Okula gitmeye korkuyorlar.

Diyarbakır'da Okul Yolu Çamur Deryası!3

Okulun girişinde basamak yapılmamış, kaldırım taşlarıyla basamak sorununu gidermişler.  Sınıflarda perde yok. 200-300 metre uzakta bulunan Gazi Yaşargil İlkokulu da bu yıl kaymakamın katılımıyla açılışı yapıldı. O okulun herhangi bir eksikliği yok, yolu da yapılmış. Bu eşitlik ilkesine aykırıdır. Çocuklarını Aziz Sancar İlkokulu'na gönderenlerin suçu ne? En büyük sorunumuz yoldur. Lütfen bu çamurlu asfaltlayıp yapsınlar artık" tepkisinde bulundular.

Editör: Ali Çekdar KORKMA