ÖZEL HABER - Fuat BULUT

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala Diyarbakır’da DEM Parti, CHP, DEVA, HÜDA PAR, Yeniden Refah ve en son dün AK Parti tüm adaylarını açıkladı. 
Partiler, sahaya inmeden seçim sloganlarını ve projelerini hazırlama aşamasındayken kendisini “Alipaşalı” olarak tanımlayan Abdülaziz Kırkan adlı kişi, Diyarbakır’ın en işlek caddelerine vaatlerini anlatan pankartlarını astırdı.

Diyarbakır’da Partilere Rakip Çıktı2


ALMAN PLAKALI ARACIYLA SEÇİM ÇALIŞMASI

Kentte pek tanınan bir isim olmayan Abdülaziz Kırkan, sosyal medya hesaplarında Almanya’nın Münih kentinde yaşadığını belirtiyor. Alman plakalı aracıyla Diyarbakır’da seçim çalışmalarına başlayan Kırkan, yıllar önce Türkiye’den Avrupa'ya çalışmak için giden gurbetçilerin en etkin kuruluşlarından biri olan Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) gönüllü üyelerinden biri.

Diyarbakır’da Partilere Rakip Çıktı3

Almanya plakalı aracıyla şehirde propaganda yapan Kırkan, seçim propagandasını şu ifadelerle yapıyor: 
“Diyarbakır’ın yerlisi, içinizden biri. Bağımsız adayınız, oylarınıza talibim. Hizmet için geliyorum kararını ver. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talibim. Diyarbakır’a Maco başkan gibi, Galo başkan lazım. Ranta, rüşvete arşı tek başkan Abdülaziz Kırkan.”

Muhabir: Fuat BULUT