Özel Haber- Zafer Tüzün

Ülke gündeminden düşmeyen başıboş köpek saldırısının bir benzeri, bu kez Diyarbakır’da yaşandı. Gencinden yaşlısına her vatandaş için tehlike saçan başıboş köpekler, her geçen gün dehşet saçmaya devam ediyor. Yurttaşlar korkudan sokakta yürüyemez hale geldi. Olay, dün sabah saatlerinde Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi 500 Evler Çölgüzeli semtinde meydana geldi. Yolda yürüyen Mizgin Sönük adlı yurttaşa köpek saldırdı. Köpeklerin saldırısıyla yere düşen Sönük’ün yardımına arkadaşı koştu.

Konu hakkında gazetemize konuşan Sönük, “Köpekler durağın aşağısında yatıyordu, ben de kaldırımda yürüyordum. Birden bire bana saldırmaya başladı.” dedi.

Sönük, uğradığı saldırı sonrası psikolojisinin bozulduğunu belirterek, “Diyarbakır’ın hangi semtine veya mahallesine gidilirse gidilsin bu başıboş sürü halinde gezen sokak köpeklerinin olduğunu, artık bu sorunun yetkililerce çözüme kavuşturulması gerekiyor. Yurttaşlara saldıran bu başıboş köpekler belli noktaları mesken tutmuş. Yetkililerin daha vahim olayların yaşanmadan buna bir çözüm bulmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

ÖZEL HASTANE KABUL ETMEDİ

Kendi imkanları ile Özel bir hastaneye giden Sönük burada kendisine iğne yapılmadığını belirterek şunları aktardı, “Urfa yolu üzerinde bulunan özel bir hastaneye aşı olmak için gittim. Ama hastanedeki doktor bana, “Devlet hastaneleri özel hastanelere bu tür olaylar için yetki vermediği için tedavi yapamıyorum’ dedi. Bu yüzden de bana bakmadılar. Bunun üzerine evimden çok uzak olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesine gidip aşı olmak zorunda kaldım.”

Muhabir: Zafer Tüzün